переваги вживання цукрозамінника під час дієти

5 переваг вживання цукрозамінника під час дієти

Існує дві основні причини, через які люди дотримуються дієти, – бажання забезпечити організм збалансованими корисними речовинами або нормалізувати вагу. В обох випадках, незалежно від виду дієти, зазвичай є потреба відмовитися від вживання цукру та солодких фруктів, щоб виключити з раціону глюкозу та фруктозу. Це може викликати труднощі, бо ми звикли їсти солодке. Вирішити дилему допоможе цукрозамінник під час дієти, наприклад, натуральний підсолоджувач стевія, який має солодкий смак і позбавлений ряду недоліків цукру. Більш детально розповімо нижче.

Чи можна цукрозамінник при дієті та який саме?

Збираючись позбавитися зайвої ваги та дотримуватися принципів здорового харчування, постає питання, чи варто вживати цукрозамінник на дієті. Коректно відповісти на нього можна, якщо знати, як впливають на наш організм цукор і різні підсолоджувачі.

Почнемо з цукру. Його частка в добовому збалансованому раціоні має становити до 10% від спожитих калорій. Приміром, якщо людина за день споживає 2000 ккал, то цукру можна до 200 ккал, що дорівнює 50 г продукту. Зважаючи на те, що частину цукрів ми отримуємо з фруктів та овочів, ВООЗ радить вживати ще меншу кількість: жінкам – до 24 г (5 чайних ложок без гірки), чоловікам – до 36 г (7 чайних ложок) цукру на добу.

Перевищення рекомендованої дози цукру може:

 • спричинити появу надлишкової ваги;
 • негативно позначитися на стані шкіри та слизових;
 • сприяти розвитку карієсу та цукрового діабету;
 • підвищити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Як бачимо, зловживання цукром може призвести до дуже неприємних наслідків. Уникнути цих ризиків можна, використовуючи цукрозамінник при дієті. Підсолоджувачі бувають натуральні та синтетичні. Зараз розглянемо особливості кількох натуральних підсолоджувачів.

Переваги цукрозамінника

Одними з найбільш поширених натуральних підсолоджувачів є стевія та ерітрітол. Їхня популярність зумовлена особливими характеристиками, як-от:

 1. нульовий вміст калорій;
 2. нульовий глікемічний індекс;
 3. вони не спричиняють карієс;
 4. збереження властивостей під дією високих температур;
 5. приємний солодкий смак, що дуже схожий на звичний нам цукор.

Стевію виготовляють із трави з аналогічною назвою, а ерітрітол отримують шляхом ферментування кукурудзи. Стевія солодша за цукор у 250-350 разів, натомість ерітрітол трохи менш солодкий, ніж цукор. Екстракт стевії доповнюють ерітрітолом, щоб отримати зручну для використання концентрацію. Наприклад, Солодка Стевія від Green Leaf завдяки унікальній технології може бути такою ж солодкою як цукор або в 4 рази більш солодкою, що дуже зручно для дозування. Тож однозначної відповіді на питання, який цукрозамінник кращий при дієті, немає. Все залежить від особистих уподобань. Рекомендована добова норма не більше 1,5 г на 1 кг маси тіла.

Цукрозамінник на дієті Дюкана

Однією з популярних дієт для схуднення є дієта Дюкана. Її переваги полягають у мінімальних обмеженнях у раціоні. Коротко окреслимо її суть:

 • на першому етапі (2-10 днів) їдять лише білкові продукти;
 • на другому етапі (15-330 днів) до них додають овочі;
 • на третьому етапі (50-500 днів) можна додати до щоденного вживання 1 фрукт і трохи твердого сиру з жирністю до 40%.

На третьому етапі також можна з певною періодичністю їсти продукти, що містять крохмаль, а під час одного приймання їжі взагалі не обмежувати себе у виборі страв. По завершенню цих етапів залишається лише підтримувати набутий стиль життя та харчування для збереження досягнутого.

Водночас дієта Дюкана передбачає повну відмову від ряду продуктів, зокрема цукру та фруктів, які містять багато цукру. Дотримуватися цих правил і водночас не позбавляти себе задоволення їсти й пити солодкі страви та напої допоможе цукрозамінник для дієти. Адже стевія та ерітрітол не містять глюкози, тому їх можна вживати при дієті Дюкана.

Цукрозамінник на кето-дієті

Ще однією системою, якої багато хто дотримується для схуднення, є кето-дієта. Її ключовий принцип – вживати багато жирів і малу кількість вуглеводів. Відповідно до цієї дієти щоденний раціон людини має складатися із 70-80% жиру, 20-10% білків і 5-10% вуглеводів. Оскільки 100 г цукру містять 99 г вуглеводів, природно, що прибічникам кето-дієти слід виключити його зі свого меню.

Принцип дії кето-дієти ґрунтується на суттєвому зниженні глюкози в організмі, через що виникає потреба пошуку іншого джерела енергії для центральної нервової системи. Цим джерелом стають кетонові тіла, отримані шляхом розщеплення жиру з їжі та організму людини.

Проте це не означає повну відмову, наприклад, від солодкої кави чи чаю. Замінивши цукор на підсолоджувач без глюкози, можна продовжувати насолоджуватися звичним смаком улюблених напоїв. У деяких джерелах зазначається, що при кето-дієті не можна використовувати ні цукор, ні цукрозамінники. Однак це не коректна інформація. Адже відмова від цукру під час кетогенної дієти спричинена лише високим вмістом вуглеводів у ньому. Відповідно, підсолоджувачі з вуглеводами теж під забороною, проте ті, які не містять вуглеводи, вживати можна. Натуральні підсолоджувачі стевія та ерітрітол належать до переліку цукрозамінників з нульовим вмістом вуглеводів.

Стевія та ерітрітол – можливість їсти солодке, не набираючи вагу

Як бачимо, цукрозамінник на дієті можна використовувати. Головне – вибрати варіант, який не буде перешкоджати вам досягати своєї мети. Наприклад, якщо ви хочете мінімізувати ризик розвитку карієсу чи нормалізувати вагу, Солодка Стевія та ерітрітол – відмінна заміна цукру. Переваги вживання цих цукрозамінників:

 • не спричиняють набір зайвої ваги, оскільки містять 0 калорій;
 • їх можна використовувати для випікання та приготування гарячих напоїв;
 • можуть покращити стан гіпертоніків завдяки здатності нормалізувати тиск;
 • підходять людям із цукровим діабетом;
 • безпечні при вживанні рекомендованої добової дози.

Натуральні підсолоджувачі з нульовим глікемічним індексом підходять для схуднення та приготування страв згідно з рецептами правильного харчування. Стевія – це чудове рішення для тих, хто повинен чи хоче дотримуватися дієти без цукру та водночас їсти солодку їжу. Замовити натуральні підсолоджувачі у великому та малому пакуванні ви можете на нашому сайті в розділі «Магазин».

Популярні товари

Leave a Reply

Безкоштовна доставка від 700 грн