Green-Leaf,-SEO,-ресайз-зображення-на-сайт2

Відмова від цукру — шлях до здорового харчування

Доданий цукор — це будь-які види швидких вуглеводів, що додаються в їжу виробником, кухарем або споживачем і його вплив на здоров’я людини спричиняє дедалі більше занепокоєння. Але цукор — загальне поняття, що об’єднує моносахариди (прості цукри) та дисахариди. Дисахариди містять два моносахариди, тобто з’єднані два прості цукри. Моносахариди — це глюкоза, фруктоза та галактоза, які зустрічаються, наприклад, у фруктах. 

Звісно, продукти з доданим цукром смачні та солодкі, тож дуже часто перед ними надзвичайно складно встояти. Але надмірне споживання цукру має згубний вплив на наш організм. Тож, якщо ви прагнете залишатися міцним та здоровим якомога довше, рекомендуємо зменшувати споживання доданого цукру та вживати солодощі з природними підсолоджувачами.

Цукор – прихована загроза вашому здоров’ю

Цукор є головним винуватцем численних проблем зі здоров’ям. Спробуйте зменшити або повністю відмовитись від цукру і ви побачите такі зміни:

  1. Контроль ваги. Надмірне споживання цукру тісно пов’язане зі збільшенням ваги та ожирінням. Цукор забезпечує надходження порожніх калорій без необхідних поживних речовин. Відмовившись від цукру, ви можете зменшити споживання калорій і запобігти переїданню, що допоможе схуднути. Крім того, зменшення кількості вживаного цукру допомагає регулювати гормони апетиту, зменшуючи тягу до їжі та запобігаючи переїданню. А щоби підтримувати вагу, рекомендуємо вживати підсолоджувач без калорій.
  2. Покращення здоров’я серця. Високе споживання цукру збільшує ризик виникнення серцевих захворювань. Це призводить до підвищення кров’яного тиску та розвитку запалення. Зниження рівня цукру допомагає зменшити ці ризики й підтримувати здоров’я серця.
  3. Контроль рівня цукру в крові. Для осіб із діабетом або тих, хто перебуває в групі ризику, зменшення споживання цукру має вирішальне значення для стабілізації рівня глюкози в крові. Високе споживання цукру спричиняє стрибки рівня цукру в крові, що згодом може призвести до резистентності до інсуліну. Відмова від споживання допомагає підтримувати стабільний рівень цукру в крові, підвищує чутливість до інсуліну та знижує ризик виникнення ускладнень діабету.
  4. Краща концентрація. Цукор може спричиняти енергетичні сплески й негативно впливати на концентрацію і зосередженість, особливо якщо ви снідаєте чимось солодким. Щоб уникнути подібних проблем, скористайтеся готовими сумішами для випічки. Також радимо спробувати згущене молоко без цукру, яке додасть страві яскравості. 
  5. Здорова шкіра. Цукор сприяє виникненню запалень і може загострювати шкірні захворювання, як-от акне та екзема, та спричиняти передчасне старіння. Тож із відмовою від продуктів із доданим цукром ваша шкіра очиститься та набуде здорового блиску.
  6. Покращення здоров’я ротової порожнини. Цукор є основною причиною виникнення карієсу та порожнин у зубах. Він живить шкідливі бактерії в роті, які й призводять до виникнення цих проблем. Зменшення споживання цукру покращує здоров’я зубів і знижує ризик стоматологічних захворювань.

Що відбудеться з організмом після відмови від цукру

Після відмови від цукру з вашим організмом трапляються неймовірні речі. Уже через кілька годин стабілізується рівень цукру в крові. Врахуйте, що певний період ваше бажання з’їсти щось солодке може бути надзвичайно сильним. Це нормально, адже у такий спосіб ваш організм адаптується до нової реальності та проходить своєрідну детоксикацію від цукрової залежності.

Наприкінці першого тижня ваш потяг до солодкого зменшиться і покращиться травлення, зокрема зникне здуття живота. Також ваші смакові рецептори почнуть адаптуватися до змін, тому фрукти й овочі вам здаватимуться солодшими, ніж раніше. 

Через місяць зміни будуть ще помітнішими. Ви втратите вагу завдяки зменшенню споживання калорій та покращенню метаболізму. Ваша шкіра очиститься та зникне більшість запалень. І головне: ви забудете про млявість. Тепер ви почуватиметесь енергійним і бадьорим впродовж усього дня. За три місяці покращаться когнітивні функції та пам’ять. І, навпаки, зменшаться перепади настрою.

А що ж буде, якщо протриматися без цукру цілий рік? Через рік ви почуватиметеся здоровим, енергійним та бадьорим. А ризики виникнення хронічних захворювань, як-от діабет чи хвороби серця, суттєво зменшаться.

Чи означає відмова від цукру відмову від солодощів

Звісно, відмова від цукру не означає відмову від солодкого. Є багато різноманітних корисних та здорових альтернатив. Наприклад, замість звичайного цукру вживайте продукти з натуральними цукрозамінниками, як-от стевія. Стевія замінник цукру не гірчить, не має неприємного посмаку й чудово підійде тим, хто прагне розпочати свій шлях відмови від цукру. Вона також не впливає на рівень цукру в крові, має 0 глікемічний індекс і 0 калорій. Пам’ятайте, що відмова від цукру — це не просто чергова нова дієта, це ваш свідомий вибір на користь довгого та здорового життя.

Популярні товари

Leave a Reply

Безкоштовна доставка від 700 грн